+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Bizden üç retsiz keşif talep edin
Türkiye genelin de üç retsiz keşif seçeneği sunuyoruz lütfen bizimle irtibata geçiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
SU YALITIMI NEDEN GEREKLİDİR?
Binalarımıza nüfuz eden su, yapılarımızın taşıyıcı kısımlarında yer alan demirlerin paslanmasına ve taşıma kapasitesinin düşmesine yol açar. Su, betonun çürümesine ve çatlamasına neden olur. Su yalıtımı uygulaması, binanın güvenliğini sağlamasının yanı sıra bakteri ve küf oluşmasını, suyun çatılarımız dan veya tavanlarımız dan damlamasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar.
SU YALITIMI MALİYETLİ BİR UYGULAMA MIDIR?
Su yalıtımının maliyeti yapılacağı yapının şekli, uygulamanın yöntemi ve daha bir çok etkene bağlı olarak değişiklik göstermektedir.Bu nedenle maliyet ile ilgili net rakamlar belirtmek zor olacaktır.Ancak bir fikir vermek gerekirse, yeni yapılan yapılarda su yalıtımı maliyeti bina maliyetinin en az %1'i en fazla % 3'ü kadar düşünülebilir . Fakat sağlayacağı fayda bu maliyetin çok daha fazlası olacaktır .Dikkat edilmesi gereken bir husus ise, inşaat sırasında değil de sonradan yapılacak su yalıtımının ilave maliyetler nedeniyle (hafriyat,drenaj,fazla işçilik vb) daha pahalıya mal olacağıdır.
TERAS ZEMİNİNDE BULUNAN SU KAÇAĞI NASIL ÖNLENİR?
Teras da bulunan fayansda bulunan bez malzemeleri belli bi gün sonra bina esnemelerin den dolayı kılcal çatlaklara neden olmalıdır. Bu sebepten dolayı elastik bir malzeme ile bez aralarına uygulanması gerekir.
HAVUZ ZEMİNLERİNDEN MOZAİK KALKMALARINI NASIL YAPTIRABİLİRİM?
Havuz zeminlerinde buluna çekilen dez dolgu malzemelerin su emicilik kimyasalları belli bir yıldan sonra su sızıntısına neden olmaktadır dez dolgu yapıştırıcısı havuz kimyasallarına maruz kaldığı için yapışmış özeliğini kaybetmektedir. Bu nedenlerin oluşmaması için mozaiklerin sökülmemesi için elastik su yalıtım malzemesi kullanılmadır
ÇATI BETON YÜZEYİNDE ISI YALITIM TAVSİYE?
Çatı zemininde buluna beton veya şarp yüzeylerine uygulanacak sprey poluretan şiddetle öneririz önermemizin sebebi ek yeri oluşturmaması yekpare olarak yüzeye uygulanmasıdır
SU İZOLASYON KAPLAMA ÖNERİLERİ?
Su izolasyon önerilerimiz keşif sonrasında müşterilerimize püskürtme veya sürme şeklinde tavsiye etmektedir ön planda çıkan tavsiyemiz tam plastik olan darbe dayanımı yüksek olan %500 esnek olan malzemeyi şiddetle tavsiye ederiz.
SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK NEDİR?
Sprey poliüretan köpük yüksek kat sayısı olan %100 ısı yalıtımı sağlayan sprey poliüretan yekpare şeklinde atıldığı zaman ısı yalıtımı sağlar
SPREY POLYUREA NEDİR?
spery polyurea yüksek basınçlı makineler ile yapılan püskürme su izolasyon malzemesidir 90° ısıda makine ile 1 dakika içerisinde ek yeri oluşturmayan sprey polyurea kaplamasıdır.
SU İZOLASYONUN NE KADAR GARANTİSİ VARDIR?
Su izolasyonun ne kadar garantisi vardır sorusunu müşteriyi seçmiş olacağı malzemesine bağlıdır her bütçeye göre malzeme ve uygulama teknikleri olan fiyatlarını göre değişmektedir yeni nesil su izolasyon ve malzeme teknikleri fiyat aralığı ve garanti sürelerinde değişmekte olup müşterilerin seçimine sorulur.