+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Bizden üç retsiz keşif talep edin
Türkiye genelin de üç retsiz keşif seçeneği sunuyoruz lütfen bizimle irtibata geçiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Sprey Polyurea

Su izolasyon malzemesi

Günümüz problemlerinden biri olan yalıtımsız binaların yaşamış olduğu su sızıntı problemleri. Su sızıntı problemlerinden kasıt ise yalıtımsız yapılmış olan binalar. İçinde bulunduğumuz yapılarda ya da içinde bulunduğumuz çalışma ortamlarında betonarme yapılarda oldukça çok karşımıza çıkmaktadır.

Şimdi kendimize şu soruyu soralım binaların başına neden kaynaklı bu tarz olaylar geliyor?

-Evet, cevabı çok basit binanın inşası sırasında veya sonrasında oluşan çatlaklar veya toprak altından ya da çatıdan kaynaklı olan su sızıntılarıdır.

Kısaca evlerimizin mutfak ve banyo gibi yerleri su sızıntılarına daha bir elverişli çünkü rutubetin oluştuğu en basit yerlerdir ve buharlaşmanın yapmış olduğu terleme ile birlikte oluşan su sızıntıları vardır.

Sprey polyurea su yalıtımı konusuna ilişkin yapısal ve yüzeysel olmak üzere 2 çözüm şekli vardır. Derz şekline girdiği bohçalama gibi terimsel çözüm yollarını kapsamaktadır(dışarıdan gelen su sızıntılarına karşı bu yöntem kullanılır, yapının başına yapılan bir uygulama olup dıştan içe doğru uygulanır).

Neden Sprey Polyurea der gibisiniz?

Binalara veya yapılara zarar veren en büyük etkenlerden birisi ise sudur. Yapılara gelen su ile yapıların taşıyıcı kısımlarında çatlamalar, bozulmalar, yapının içinde bulunan malzemelerin paslanma sonucu yapının taşıma gücünü düşürmeye neden olur.

Yapılarımız; yağmur, kar, toprağın nemi, binanın inşa edildiği zemindeki yer altı suyu gibi dış kaynaklı, ıslak hacimlerde iç kaynaklı suya maruz kalır. Bu yüzden polyurea su yalıtım malzemesi, yeni nesil teknolojidir.

Polyurea, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın, sert bir kaplama sistemidir.

Yapılan uygulama sonunda yalıtımsz dahi olsa binalar su sızıntıları bir nebze de olsa engellenebilmektedir.

Eğer kaliteli bir Sprey Polyurea yaptırmak istiyorsanız lütfen diğer sitelerimizi de ziyaret ediniz veya bizi arayınız.

11 Nisan 2019
103 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN