+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Bizden üç retsiz keşif talep edin
Türkiye genelin de üç retsiz keşif seçeneği sunuyoruz lütfen bizimle irtibata geçiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Su Yalıtımı Bilgisi

Su yalıtımı bilgisi ile da yapılmayan binalarda betonarme taşıyıcıya  sızan su, betonun taşıyıcı özelliğinin sona ermesine ve donatının incelmesine neden olur. Su yalıtımı bilgisi yada su ürünü ile kaplaması yapılır. Ayrıca yapı elamanlarına sızan suyun, soğuk havalarda donup çatlaklara neden olarak beton bütünlüğünün bozulmasına yol açar . İşte bu yüzden su yalıtımı yapıların güvenli ve uzun ömürlü olması için büyük önem taşır.

Öbür yandan iç mekanlara su ve nem girmesi ile boya, parke gibi kaplamaların hasar görmesi insan sağlığına zarar veren küf ve mantarların oluşması su izolasyonu ile engellenmektedir. Su izolasyonun sağlıklı ve uzun ömürlü olması için, kimyasal oranı düşük ve organik olması sağlık açısından da önem taşımaktadır. Su yalıtımı bilgisi ile doğru malzemenin, doğru yerde ve doğru yöntemlerle uygulanması başarılı bir su izolasyon,  uygulamasının olmazsa olmazıdır.

Tuvalet, banyo, mutfak gibi  ıslak  mekanlar  genellikle  seramik  ile kaplanır. Ancak seramik uygulaması tek başına su izolasyonu  sağlamaz. Su  izolasyon kullanılmamış ıslak mekanlarda suyun duvar ve döşemelerden sızması komşu bölgelerde, bozukluklara yol açabilir. Ahşap, gaz beton, alçı gibi hassas yüzeylerden su alması sadece pahalı tamiratlar ile onarılabilir.

Su izolasyonu yapılmamış yüzeylerden sızacak su kullanılan alt katlarda problem yaratabilir. Yalıtılmamış yüzeylerden betona sızacak su, çelik donatımda korozyona sebep olup, sonrasında da yapının ömrünü kısaltacak sonuçlar yaratır.

 

 

 

 

 

 

11 Nisan 2019
111 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN