+90 216 393 77 44

Sosyal Medyada Biz}

Bizden üç retsiz keşif talep edin
Türkiye genelin de üç retsiz keşif seçeneği sunuyoruz lütfen bizimle irtibata geçiniz.
TÜMÜNÜ GÖR

Su yalıtımı nedir

Su izolasyon kaplama malzemesi

Su yalıtımı nedir hakkında bahsedecek olursak, gezilebilir terasların su yalıtımında kullanılan, poliüretan esaslı ve tek bileşenli su yalıtımı ürünüdür. Su birikmelerine ve uv ışınlarına karşı dayanımlıdır. Yüksek elastikiyete ve -40C ile+80C arasında sıcaklık dayanımına sahiptir.KB Pur 214 sürülerek uygulandığı beton, şap veya mozaik yüzeylerde süratle kuruyarak eksiz, derzsiz ve su geçirimsiz bir kaplama oluşturur. Reaksiyonunu tamamladıktan sonra su, tuzlu su, tuz çözeltileri, bazlar, seyreltilmiş asitler ve deterjanlara dayanımlıdır.

*Yaya trafiğine dayanımlıdır.

*UV ışınlarına ve dış hava koşullarına dayanımlıdır.

*Eksiz ve derzsiz bir kaplama oluşturur.

*Elastikiyetini -40C’ye kadar muhafaza eder.

*Tek bileşenlidir, uygulaması ve tamir etmesi son derece kolaydır.

*Sürekli su ve kar temasına dayanımlıdır.

*Aşınma ve yıpranmaya karşı mukavimdir.

-Çatı, balkon ve teraslar

Çatı dereleri ve beton kanalları

Islak hacimler vb. yerlerde beton, sıva, şap, tamir harcı, sıvanmış tuğl, gazbeton ve briket, ahşap ve metal yüzeylere uygulanabilir.

Köster Dachflex :Teras çatıların, kubbelerin ve parapet duvarların su yalıtımında kullanılan Köster Dachflex, sürülerek uygulandığı yüzeylerde kuruyarak, eksiz ve su geçirimsiz bir su yalıtımı oluşturan polimer reçine esaslı su yalıtımı ürünüdür. Özel bir polimerizasyon tekniği ile imal edilen polimer dispersiyonu, bünyesindeki serbest radikallerin uv ışınlarının etkisi ile reaksiyona girmesi sonucunda kürlenerek su geçirimsiz bir kaplama oluşturur. Oluşan bu matris su geçirimsiz fakat su buharı geçirgen bir yapıda olup, bu sayede altında yaşam mekanları bulunan teras, balkon gibi alanların su yalıtımı için ideal bir malzemedir. Uv ışınlarına ve dış hava koşullarına karşı tam olarak mukavim olan Köster Dachflex güneş ışınlarını %75 oranında yansıtarak yaz aylarında aşırı ısınmayı engeller. Köster Dachflex bitüm ve zift ile uyumludur.

*Beton, sıva ve şap yüzeylere

*Eski bitümlü membran, asfalt, zift, ziftli kağıt kaplı yüzeylere

*Asbestli çimento ve çimento yonga levhaların üzerine

*Çinko, saç ve Ctp yüzeylere ve benzerlerine uygulanır. Köster BD 50 :Banyo, duş, wc, mutfak gibi ıslak hacimlerin su yalıtımında kullanılan Köster BD 50 elastomerik reçine esaslı, solvent içermeyen, kıvamlı yalıtım malzemesidir. Uygulandığı yüzeylerde kuruyarak eksiz, su geçirimsiz ve elastik bir kaplama oluşturur. Kaplama yüksek mekanik mukavemete sahiptir. Köster BD 50 kuru ve az nemli yüzeylere uygulanır. Yüksek çatlak köprüleme kapasitesine sahip olan su yalıtımı katmanının üzerine uygun bir yapıştırıcı ile fayans-seramik yapıştırılır. Metal, plastik ve tahta gibi pek çok yüzeye mükemmel yapışır ve bu sayede zemin-su gideri-boru gibi geçişlerin eksiz yapılmasını mümkün kılar. Köster BD 50 gri renklidir.

*Brüt beton, şap ve sıva yüzeylere

*Asbestli çimento ve çimento yonga levhaların üzerine

*Alçıpan (AC 46 ile astarlayınız)

*Metal, cam, ahşap ve benzeri yüzeylere uygulanır

-Banyo-Mutfak-Oto yıkama alanları

-Tuvalet, duş kabini gibi alanların fayans altı su yalıtımında kullanılır. Köster BK 1000 :Balkon ve terasların su yalıtımında kullanılan Köster BK 1000 tek bileşenli poliüretan esaslı su yalıtımı ürünüdür. Özellikle sırlı fayans ve seramik, mermer, granit ve cam gibi parlak yüzeylerin su yalıtımında kullanılan Köster BK 1000 kuruduktan sonra şeffaf, elastik ve eksiz bir katman oluşturur, mevcut zemin kaplamasının görüntüsünü bozmaz. Oluşan katman yüksek çatlak köprüleme kapasitesine sahip olduğu gibi uv ışınlarından ve dış hava koşullarından etkilenmez, zamanla sararma veya solma yapmaz. Köster BK 1000 aşınmaya mukavimdir, balkon gibi hafif yaya trafiğine açık alanlarda kullanıma uygundur.

08 Mayıs 2019
83 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN